• Navigator

28. února 2022

Vyhlášení výzvy UKrajině

Správní rada Nadačního fondu UK vypsala dne 28. 2. 2022 výzvu na pomoc studentům univerzity, zaměstnancům a jejich rodinným příslušníkům zasaženým válečným konfliktem na Ukrajině. Vyzýváme členy univerzitního společenství a přátele univerzity, aby finančně přispěli na transparentní bankovní účet č. 556677359/0800 a svůj příspěvek označili vzkazem "UKrajině".

Finanční prostředky budou použity na řešení socioekonomických problémů studentů a zaměstnanců, podporu či příspěvek na ubytování rodinných příslušníků, kteří kvůli válečnému konfliktu přijdou do České republiky, a podporu studentů a zaměstnanců, kteří z důvodu pomoci rodinným příslušníkům na Ukrajině opustí Českou republiku.

Dále budou z výzvy podpořeny aktivity členů univerzitního společenství, např. hlídání dětí, právní, právní, psychologická, překladatelská a další druhy pomoci; a také aktivity směřující k vzájemné pomoci, vytváření příležitostí ke spolupráci, rozvíjení dialogu včetně společenských akcí, publikační a osvětové činnosti, nebo tvoření mediálního obsahu.

Všechny aktuální výzvy fondu naleznete zde.

Napište nám:

Nadační fond Univerzity Karlovy