• Navigator

7. července 2024

Uplynulo více než půl roku od tragického útoku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, při kterém bylo zmařeno 14 životů studujících i zaměstnankyň a zaměstnanců Univerzity Karlovy a dalších 24 osob bylo zraněno.

Tragédie otřásla celou univerzitní komunitou a vyvolala vlnu solidarity nejen mezi studenty a zaměstnanci, ale i mezi širší veřejností. V reakci na tuto událost vznikla sbírka organizovaná Nadačním fondem UK, která si kladla za cíl podpořit zasažené rodiny a jednotlivce a poskytnout jim alespoň částečnou úlevu v této těžké situaci.

V Nadačním fondu UK se v rámci pomoci zasaženým tragédií na FF UK dosud shromáždilo 86 milionů korun. Všem dárcům, kteří sbírku podpořili, srdečně děkujeme za jejich štědrost a solidaritu.

K dnešnímu dni bylo zasaženým ze sbírky vyplaceno celkem 33,95 mil Kč.

Správní rada Nadačního fondu UK schválila alokaci dalších 3,7 mil Kč mezi rodiny pozůstalých a zraněné, se kterými probíhá specifikace podmínek a uzavírání smluv.

Finanční pomoc byla poskytnuta všem 14 rodinám obětí střelby a v tuto chvíli celkem 20 rodinám zraněných, univerzita však aktivně komunikuje se všemi rodinami. Spolupráce nadále pokračuje.

Poskytujeme podporu a dostatek času, abychom mohli finančně podpořit všechny, pro které byla sbírka Nadačního fondu UK určena. Pokud je někdo ze zasažených, kdo doposud s univerzitou nekomunikoval, a je připraven navázat kontakt, jsme plně k dispozici poskytnout veškerou podporu. Lze tak učinit prostřednictvím e-mailu tajemnik@nf.cuni.cz.

Napište nám:

Nadační fond Univerzity Karlovy